Bardzo ceniona witamina E to mieszanka związków chemicznych, które mają doskonałe właściwości dla naszego organizmu, a przede wszystkim dla zdrowia skóry, włosów i paznokci. Jeden z nich, tokoferol nazywany jest witaminą młodości, z uwagi na swoje niezwykłe właściwości, które sprzyjają pięknu i zdrowiu.

Tokoferol i jego właściwości odmładzające

Składnik ten jest jednym z najistotniejszych, które wchodzą w skład witaminy E stosowanej przez nas na co dzień. Wynika to przede wszystkim z jego silnych właściwości antyoksydacyjnych. Tokoferol bardzo dobrze się również wchłania i magazynuje w naszych organizmach, w przeciwieństwie do szeregu innych witamin. Dzięki temu, że składnik ten zapobiega starzeniu się organizmu, stosuje się go zarówno w suplementach diety, jak i kosmetykach pielęgnacyjnych. Takie połączenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie młody i promienny wygląd skóry, ale również paznokci, czy włosów. Okazuje się również, że składnik ten chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego można go spotkać praktycznie we wszystkich kosmetykach stosowanych latem i do opalania.

Tokoferol w kosmetykach

Dzisiaj składnik ten można spotkać w większości kremów i balsamów. Wynika to z tego, że tokoferol doskonale łączy się z tłuszczami i z nimi współpracuje. Zapobiega jełczeniu olejów zawartych w kosmetykach naturalnych, przez co w znaczący sposób wydłuża ich przydatność do użytku. Jego właściwości wykorzystuje się również w kosmetykach, które mają niwelować widoczne blizny, czy przebarwienia na skórze. Najczęściej jednak znajduje się w kremach przeciwzmarszczkowych. Silne właściwości antyoksydacyjne i niewielki koszt produkcji takich kosmetyków sprawiają, że po tokoferol sięga większość topowych marek. W połączeniu z witaminą A, kolagenem, czy koenzymem Q10 składnik ten rewelacyjnie wpływa na skórę, sprawia, że staje się bardziej nawilżona, promienna, odzyskuje koloryt i napina się.

Tokoferol w postaci suplementów diety

Znając doskonałe właściwości tokoferolu, które chronią komórki przed tak zwanym stresem antyoksydacyjnym, wiele osób decyduje się na jego przyjmowanie w postaci suplementów diety. Można wybierać spośród licznych preparatów multiwitaminowych lub kupić witaminę E w kapsułkach. Nie ma żadnych przeszkód, aby taki suplement stosowała cała rodzina, jeśli przestrzegane będzie jego właściwe dawkowanie. Witamina młodości bardzo pozytywnie wpłynie na wygląd skóry, włosów i paznokci, ale poprawi też samopoczucie i sprawi, że niektóre organy będą znacznie sprawniej działać. Warto zapoznać się każdorazowo ze składem preparatu, który kupujemy i jego pochodzeniem. Tylko składniki wysokiej jakości mają swoje działanie, dlatego kupowanie najtańszych preparatów mija się z celem, ponieważ zawartość tokoferolu może znacznie różnić się od tej zalecanej. Z pewnością farmaceuta będzie w stanie wskazać preparaty o najwyższym składzie witaminy E i zaproponuje rozwiązanie, które będzie korzystne także pod kątem ekonomicznym.