Strona główna RODZINA 6 najlepszych filmów w historii

6 najlepszych filmów w historii

W polskiej i obcej kinematografii jest mnóstwo filmów, które warto obejrzeć. Nie tylko ze względu na ciekawe fabuły, ale także ze względu na świetną grę aktorską najbardziej znanych i popularnych ludzi kina. Każdy z nas ma zapewne listę swoich ulubionych filmów. Czas wakacyjny to odpowiedni moment na nadrobienie zaległości w ich oglądaniu. Dziś wybiorę 6 najlepszych filmów w historii i przedstawię krótkie streszczenie, by zachęcić do obejrzenia filmu w całości.

Niebiańskie dni (1978)

Głównymi bohaterami filmu są Bill i Abby, którzy udają, że są bratem i siostrą. Mieszkają i pracują w Chicago. Jednakże chcą oni uciec od ubóstwa i od ciężkiej pracy. Zdecydowali się uciec na południe. Poznają tam dziewczynę – Lindę, która jednocześnie jest narratorem w filmie. Dostają zatrudnienie na farmie w Texasie. Gdy żniwa dobiegają końca młody, bogaty i przystojny rolnik zaprasza ich do pozostania, ponieważ zakochał się w Abby. Kiedy Bill i Abby dowiadują się, że rolnik jest bardzo ciężko chory i pozostało mu zaledwie rok życia, postanawiają, że Abby przyjmie jego propozycję ślubu, aby wyciągnąć pewne korzyści z tej sytuacji. Kiedy jednakże śmierć rolnika nie nadchodzi, zniecierpliwienie oraz zazdrość sprawiają, że zachodzą pewne niespodziewane wypadki.

Lista Schindlera (1993)

Film opiera się na prawdziwej historii Oskara Schindlera, któremu udało się ocalić ponad 1000 Żydów przed zagazowaniem w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Dzięki temu stał się on wzorem do naśladowania wielu ludzi w tamtych czasach. Oskar Schindler uznany był za chciwego niemieckiego biznesmena, który stał się nieprawdopodobnym humanitarystą podczas władzy nazistowskich rządów. Przekształcić swoją fabrykę na schronisko dla Żydów.

Służący (1963)

Tony, który jest brytyjskim arystokratą, przenosi się do centrum Londynu i zatrudnia w swoim domu sługę Hugo Barretta. Służący wydaje się być lojalnym oraz kompetentnym pracownikiem Tony’ego, lecz pojawia się ktoś, kto bardzo go nie lubi. Jest nią dziewczyna arystokraty – Susan. Prosi ona swojego chłopaka, aby ten zwolnił z pracy Hugo. Barrett zabrał ze sobą do pracy siostrę Verę, która miała z arystokratą romans. Po podróży Tony’ego z Susan i spędzeniu kilku dni poza Londynem, para niespodziewanie wraca do domu. Znajdują służącego i Verę w pokoju Tony’ego. Okazuje się, że tych dwojevsą kochankami. Oboje zostali zwolnieni, a Susan niedługo potem zrywa z Tony. Później Tony spotyka Barretta w pubie i zatrudnia go z powrotem. Barrett zaczyna pokazywać swoje prawdziwie oblicze zamieniając pozycję w hierarchii ze swoim najemcą.

Bezdroża (2004)

Tydzień przed ślubem Jacka’a, jego najlepszy kumpel Miles zabiera pana młodego do kraju słynącego z wina na tydzień. Podczas tego czasu panowie mają się dobrze bawić i relaksować oraz pić dużo wybornego wina. Miles jest specjalistą od win więc robi wszystko, by jego przyjaciel Jack nauczył się podstawowych zasad doceniania i wyboru dobrego wina. Pewnego dnia Jack spotyka piękną Stephanie w jednej z winnic. Okazuje się, że dziewczyna ma przyjaciółkę Mayę, któa wpadła w oko Miles’owi. Miles jest nauczycielem angielskiego w liceum. Jego żona rozwiodła się z nim jakiś czas temu. Dlatego też Miles ma szansę zacząć wszystko od nowa.

Wróg numer jeden (2012)

Maya pracuje dla CIA. Pierwszym doświadczeniem zawodowym tego bohatera jest przesłuchanie więźniów po atakach Al-Kaidy na USA pamiętnego 11 września 2001 roku. Maya niechętnie stosuje wobec nich ekstremalne formy przymusów, które są stosowane wobec zatrzymanych w czasie przesłuchań. Wierzy w to, że prawdę można także uzyskać poprzez stosowanie innych form niż agresja. Od kilku lat zajmuje się odnalezieniem tropów, które wskazałyby drogę do samego przywódcy Al-Kaidy. Wreszcie wydaje się, że jej praca się opłaca. Czy rzeczywiście ma rację i złapie lidera Al-Kaidy?

Grawitacja (2013)

W filmie tym gra jedna z najlepszych amerykańskich aktorek – Sandra Bullock. Wciela się ona w bohaterkę Dr Ryan Stone. Gra błyskotliwą inżynierkę medyczną. Podczas swojej pierwszej misji, wsiada na prom z weteranem astronomii Mattem Kowalskim, w którego postać wciela się sam George Clooney. To jest jego ostatni lot – Matt bowiem wybiera się na emeryturę. Ten stosunkowo rutynowy spacer kosmiczny zamienia się w katastrofę. Ich pojazd kosmiczny zostaje doszczętnie zniszczony. Matt i Dr Stone pozostają sami sobie w ciemnościach wszechświata.