Top 5 pomysłów, jak zaskoczyć gości na weselu

Wesele to wyjątkowy dzień w życiu młodej pary, dlatego staranne zaplanowanie imprezy zajmuje nawet kilka lat. Narzeczeni często pragną zaskoczyć gości i sprawić, żeby ich wielki dzień pozostał w pamięci wszystkich obecnych na jeszcze dłużej. Catering imprezowy serwujący oryginale zadania to jeden ze sposobów.

Jakie oryginalne pomysły na wesele sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy?

Jedzenie stanowi jeden z najważniejszych elementów każdego wesela, dlatego od tego zaczniemy. Catering imprezowy może pozytywnie zaskoczyć, szczególnie w sytuacji, gdy firma przygotuje oryginalne dania i propozycje pochodzące z różnych stron świata. Polska kuchnia, która przypadnie do gustu babci, cioci i innych może być przełamana nutką oryginalności w postaci dań śródziemnomorskich, gdzie dominują makarony i owoce morza. Innym świetnym pomysłem jest zaserwowanie mini deserków, które przypadną do gustu każdego miłośnika słodkości i na pewno wywołają zaskoczenie estetyką podania i oryginalnością. Firma oferująca catering imprezowy może przygotować sushi, które pojawi się na stołach jako dodatek do tradycyjnego menu albo ciekawe koktajle. Wybór jest ogromny, a większość zaproszonych osób z chęcią spróbuje interesujących propozycji smakowych z różnych zakątków świata. Live cooking to dodatek, którego nie znajdziemy na zbyt wielu weselach – to na pewno zaskoczy gości.

Drugim pomysłem jest zaproszenie znanej osoby, która umili swoim występem wesele. Lokalny zespół czy inna gwiazda to pewna atrakcja. Wrażenie gwarantowane, jednak trzeba się liczyć także ze sporymi kosztami takiej inwestycji.

Goście będą pozytywnie zaskoczeni, kiedy na stołach będą czekały na nich drobne upominki. Małe prezenciki mogą nawiązywać do narzeczonych, ale nie muszą. Można wręczyć na przykład niewielkie ręcznie robione mydełko ozdobione w ładny papier czy smakowite praliny ze zdjęciem młodej pary.

Kolejną propozycją jest fotobudka, czyli sprawdzony sposób, jak zatrzymać wspomnienia z wesela na jeszcze dłużej. Oprócz miejsca do robienia zdjęć warto zadbać o ciekawe i śmieszne akcesoria, czyli kapelusze, wąsy, hawajskie łańcuszki z kwiatów czy peruki. Dobra zabawa gwarantowana.

Pokaz fajerwerków to pomysł, który wywoła wrażenie. Kiedy zapadnie już wieczór, a goście są w dobrych humorach, wyjście przed lokal i oglądanie nieba mieniącego się dziesiątkami kolorów wywoła zachwyt dzieci i dorosłych.