Na początku lat 80. w większości domów zainstalowano aluminiowe okna przesuwne. Aluminiowa rama okienna wyglądałaby jak brzydka metalowa listwa, która nawet nie zamykała się właściwie, krótko mówiąc, wcale nie była przyjemna. Ten scenariusz nie sprawdza się dzisiaj, ponieważ od tego czasu okna aluminiowe przeszły długą drogę. Obecnie architektem, jeśli chodzi o nowoczesne nowopowstałe konstrukcje, są eleganckie czarne lub subtelne węgiel aluminiowe ramy. Ich eleganckie, wąskie linie pomagają stworzyć stylowe fasady zewnętrzne, które przyjemnie Cię zaskoczą. Zanim zainwestujesz w konkretną ramę okna, musisz zapoznać się z 5 zaletami okien aluminiowych.

  • Przyjazny dla kieszeni i bezobsługowy: Jedną z największych zalet okien aluminiowych jest to, że jest znacznie tańszy niż inne ramy okienne, co czyni go absolutnie przystępnym cenowo. Aluminiowe ramy okienne są znane z niskiego kosztu utrzymania. Utrzymanie jego pikanterii przez uruchomienie mokrego ubrania, tylko raz na 2-3 miesiące, i to pomoże ci usunąć brud i utrzymać okno jak nowo zainstalowane. Na przykład drewniane ramy, takie jak drewno, mogą kosztować bombę w porównaniu z oknem aluminiowym i będą również wymagały dużej konserwacji. Ramy z tworzyw sztucznych, takie jak PVC, są tańsze niż aluminium, ale z drugiej strony są bardziej podatne na degradację w miarę upływu czasu, a zatem mogą być droższe na dłuższą metę. Jeśli szukasz ramy okiennej przyjaznej dla kieszeni wraz z niewielkimi kosztami konserwacji, muszą to być okna aluminiowe.
  • Wysoka wytrzymałość:okna aluminiowe mogą trwać do 30 lat. W przeciwieństwie do drewna, aluminiowa rama okienna nie wymaga malowania ani bejcowania, aby była odporna na warunki atmosferyczne i nie rdzewieje ani nie powoduje korozji. Jeśli masz aluminiowe okno, nigdy nie będziesz musiał się martwić, że gnije, łuszczy się lub łuszczy. Wynika to z faktu, że aluminium jako metal jest znacznie bardziej odporne na elementy zewnętrzne w porównaniu z innymi metalami. Aluminium ma również wysoki stosunek wytrzymałości do masy, co czyni je trudniejszymi do wgniecenia.
  • Elastyczne wzornictwo okien: czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie ramę okna jako mocną i elegancką? Aluminiowa rama okienna może z łatwością spełnić Twoje dokładne specyfikacje projektowe, zachowując przy tym naturalną wytrzymałość materiału. Ponadto istnieje wiele różnych dostosowań, od opcji szklenia po wykończenia w szerokiej gamie kolorów, które zahipnotyzują cię.
  • Sprawność cieplna: Sprawność cieplna oznacza zmianę kształtu / rozmiaru metalu, zmienia się temperatura otoczenia wokół niego. Rozwój technologii termicznej sprawia, że ​​okna aluminiowe należą do najlepiej izolowanych na rynku ze względu na przekładki termiczne. Natomiast PCV i drewno mogą się rozszerzać i kurczyć, gdy zmienia się temperatura otoczenia. Aluminium jest bardzo stabilnym metalem, w którym nie dochodzi do rozszerzania się ani kurczenia, co utrudniałoby otwieranie lub zamykanie okien, co czyni go odpowiednim na nieregularne zmiany temperatury.
  • Charakter nadający się do recyklingu: Aluminium ma jeden z najwyższych wskaźników recyklingu w porównaniu z każdym innym metalem i jest materiałem przyjaznym dla środowiska. Czy wiesz? Recykling aluminium wymaga tylko pięciu procent początkowej energii zużytej na jego wytworzenie. Ta nieodłączna właściwość różni się od innych materiałów ramowych, co potwierdza jej wiarygodność.