producent dzianin

Wiele osób zorientowanych w modzie, myśląc o lekkich wiosennych ciuchach, skupia uwagę na najciekawszych i najbardziej pożądanych fasonach. Są nimi przede wszystkim te przewiewne, nieco romantyczne, zawierające falbanki lub marszczenia. Można również spotkać się z opinią, że w tym czasie bardziej odpowiednie są proste, oversize’owe, obszerne i wygodne formy, które nie krępują ruchu. Oprócz fasonu równie ważnym czynnikiem jest materiał, który sprawi, że ciuch będzie przewiewny, lekki i miły w dotyku.

Szeroki wachlarz tkanin, z których można uszyć wiosenne rzeczy

Najczęściej spotykanymi materiałami do szycia wiosennych ciuchów są te jednoskładnikowe, w które powstały z wyłącznie jednego rodzaju włókna, jak np. len lub bawełna. Jednak bardzo często można spotkać także tkaniny z domieszkami np. wiskozy lub elastanu. Z jednej strony jednorodna struktura przekonuje bardziej, gdyż taki materiał może zostać poddany recyklingowi. Z drugiego punktu widzenia, sto procent bawełny lub lnu w tkaninie wiąże się z brakiem elastyczności i dużą tendencją do gniecenia. Mieszanki są o wiele bardziej wygodne w czasie użytkowania – mniej się gniotą, łatwiej prasują, są trwalsze, nie tracą znacząco na swojej przewiewności, są bardziej odporne na grzyby i bakterie oraz układają się bardziej miękko.

Oprócz lnu i bawełny świetnymi materiałami, z których można uszyć wiosenne ubrania, są tkaniny wiskozowe. Wiskoza, choć nie jest naturalnym włóknem, ma wiele właściwości tkanin naturalnych, a przez to niejednokrotnie uznawana jest nawet jako lepszy wybór. Jej największą zaletą jest brak gniecenia lub niewielki jego stopień. Co więcej, jest przewiewna, ładnie się układa i miła w dotyku.

Producent dzianin i tkanin oferuje również dzianiny, które sprawdzą się w wiosenne dni

Z całą pewnością proste i minimalistyczne formy oversize, które nie przylegają do sylwetki, doskonale nadają się jako materiał na wiosenne ciuchy. Niejeden producent dzianin potwierdzi, że wszystkie warianty sukienek o takim fasonie, bazują na wykroju prostego T-shirtu. Najważniejszym aspektem jest jednak skład takiego materiału — włókno modalne pochłania około 50% wilgoci więcej niż bawełna, co zapewnia ogromny komfort użytkowania, szczególnie w bardzo upalne dni. Dodatkowo jest przyjemna w dotyku oraz przeciwdziała przegrzaniu się ciała. Producent dzianin i tkanin zaleca do szycia ubrań wiosennych takie materiały, jak dresówki modalne oraz jerseye wiskozowe.