koce bawełnaine

Sypialnia to oaza spokoju, miejsce, które powinno zostać dobrze urządzone i wzbogacone o najlepszej jakości dodatki. Tylko w taki sposób możesz zrelaksować się w gronie ukochanej osoby, odpocząć po pracy czy poleniuchować w weekendowy poranek. Czy koce bawełniane sprawdzą się lepiej niż narzuta na łóżko?

Narzuta – doskonały dodatek do łóżka

Pościelone łóżko, na którym znajdują się atrakcyjne poduszeczki i narzuta prezentuje się bardzo atrakcyjnie i zachęca do odpoczynku. Podstawowym zadaniem narzuty jest zabezpieczenie pościeli przed zabrudzeniem i osadzaniem kurzu, którego w sypialni nie brakuje. To także jedna z ważniejszych dekoracji, jaką możesz znaleźć w tym pokoju. Aby narzuta spełniała swoją rolę, musi zostać uszyta z wytrzymałego oraz miękkiego materiału. Proste wzory są szczególnie cenione, dlatego pikowany materiał cieszy się bezustanną popularnością. Pikowane romby pasują do eleganckiego, industrialnego oraz klasycznego wnętrza – nie nudzą się i są uniwersalne. Narzuta ma być trwała, a na jej powierzchni nie powinny pojawiać się zagniecenia, które psują końcowy efekt. Satyna to delikatny materiał, który również prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale wymaga częstego prasowania. Wełna to gwarancja ciepła i komfortu, dlatego służy za dodatkowe okrycie.

Koce bawełniane – ciepło i przyjemny dotyk w jednym

Koce bawełniane spełniają podwójną funkcję – zapewniają przyjemne ciepło i pozwalają ozdobić sypialnię gustownym dodatkiem. Jeden koc może zostać wykorzystany również w salonie czy na balkonie – jest uniwersalny i doskonale wygląda. Niestety oprócz wielu funkcji i atrakcyjnego wyglądu, trzeba mieć na uwadze, że materiał pochłania kurz oraz drobnoustroje, dlatego wymaga częstego prania. Koce bawełniane jednokolorowe prezentują się atrakcyjnie i pasują do każdego wnętrza. Jeśli zależy Ci na efekcie spójności, koc powinien mieć taki sam kolor jak pościel, możesz je także połączyć tym samym wzorem.

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – koc czy narzuta, gdyż wybór trzeba uwarunkować przeznaczeniem dodatku. Narzuta doskonale wygląda i stanowi bardzo dobrą barierę ochronną dla pościeli, a koc jest wielofunkcyjnym wyborem.