mini-band

Gumy do ćwiczeń to coraz bardziej popularny sprzęt, ale wiele osób rozpoczynających treningi zastanawia się, jak wybrać mini band. Wynika to przede wszystkim z tego, że poszczególne modele mają różne opory. Zatem jednym z rozwiązań jest zdecydowanie się na zakup zestawu gum.

Zanim określi się, który sprzęt do ćwiczeń będzie najlepszy, warto ustalić, jak będzie wykorzystywany. Na inne produkty trzeba postawić, gdy planuje się trening siłowy, a innego wyboru trzeba dokonać w celu realizowania ćwiczeń rehabilitacyjnych, medycznych. Przy mniej intensywnym, skomplikowanym treningu można skorzystać z jednej gumy. Wówczas osoby początkujące powinny postawić na modele mające lżejsze opory. Takie dobrze sprawdzą się, także przy trenowaniu górnych partii ciała. Natomiast chcąc uzyskać progres podczas ćwiczeń, trzeba postawić na gumy o różnym oporze.

Mini band dostępne w różnych kolorach.

Podczas zakupów gum do wykorzystania podczas treningu, można spotkać się z różnymi kolorami poszczególnych modeli. Najczęściej konkretny kolor określa opór. Z tego powodu podczas realizowania zakupu nie należy kierować się preferencjami wizualnymi. Trzeba zwrócić uwagę na oznaczenia, które znajdują się na opakowaniach. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z oznaczeniami, które stosuje konkretny producent. Gdy dokonuje się zakupu w sklepie stacjonarnym, wówczas informacje o tym, co oznaczają poszczególne kolory, można uzyskać od sprzedawcy. Natomiast podczas zakupów w Internecie, można sprawdzić między innymi informacje, które znajdują się na stronach producentów.

Jak znaleźć dobrej jakości gumy do ćwiczeń?

Gumy do ćwiczeń mini band mogą być wykonane z materiału, gumy, lateksu. Poszczególne materiały mają nieco inne właściwości. Do trwalszych wersji zaliczają się te, które wykonane są z naturalnego lateksu. Jednak bez względu na to, jaki materiał został wykorzystany do wykonania gum oporowych, warto zdecydować się na produkty sprawdzonych producentów.

Najlepsze na rynku firmy stosują podczas produkcji gum do ćwiczeń takie technologie, które pozwalają ograniczyć:

  • pękanie,
  • przecieranie,
  • uszkodzenia podczas wykonywania treningu.

Warto brać pod uwagę, że kupując dobrej jakości gumy mini band, można z nich korzystać przez wiele lat. Najlepsze modele są wykonane z dobrej jakości materiałów, co przekłada się na większą wytrzymałość. W ten sposób będą się nadawać nawet do regularnego i intensywnego treningu.