Dzisiejsze czasy na pewno cechują się ogromną ofertą towarów. Dla wielu ludzi pojawia się problem, co kupić w sklepie. Duża ilość możliwych towarów niekoniecznie musi pomagać, a wręcz może spowodować, że to jaki ręcznik wybrać, stanie się prawdziwym wyzwaniem.

Rodzaje ręczników

Choć każdy z nas używa na co dzień ręcznika, to mało kto wie, jak wiele rodzajów ręczników jest dostępnych. Choć do najbardziej popularnych należą te wykonane z bawełny. Na nasze szczęście, na rynku można dostać jeszcze ręczniku wykonane z:

  • Ręczniki z bawełny egipskiej – cechują się one dłuższym włóknem względem zwykłych ręczników bawełnianych. Dzięki temu są one też bardziej chłonne i delikatniejsze, co na pewno docenimy, gdy taki ręcznik
  • Ręczniki bambusowe – jeśli posiadamy dużą potrzebę estetyki, a nasze oko zauważa nawet najmniejsze detale, to te ręczniki są stworzone dla nas. Włókna bambusowe są bardzo delikatne i posiadają niesamowity połysk. Ręcznik wykonany z tego materiału zapewni nam nie tylko komfort, ale także będzie cieszyć nasze oko.
  • Ręczniki zero twist – dzięki dość specyficznej metodzie ich wytwarzania, są one bardzo miękkie i bardzo dobrze wchłaniają wodę. Sprawdzają się bardzo dobrze w saunach.

Nie ma powodu, żeby ograniczać się do posiadania tylko jednego rodzaju ręcznika. Każdy ręcznik może być używany w innych sytuacjach, w zależności od tego, co dla nas wygodne.

Co warto wiedzieć, kupując ręcznik?

Pomijając już sam aspekt materiału, ważne jest zwrócenie uwagi na gramaturę. Jeśli ręcznik posiada gramaturę około 400, to będzie on dość cienki, dzięki czemu będzie on też szybciej schnąć. Ręcznik o gramaturze 600+ natomiast, będzie na tyle gruby, że będzie bardzo dobrze chłonął wilgoć, ale jego suszenie zajmie sporo czasu.

Trzeba też zwracać uwagę na to, czy z ręcznika nie odstają jakieś pomniejsze nitki, które mogą oznaczać, że jego obszycie nie jest najlepsze. Jeśli taka sytuacja zachodzi, to musimy liczyć się z tym, że ręcznik taki długo nie wytrzyma i szybko zacznie się pruć. Nawet małą odstająca nitka może być tego oznaką. Dlatego zwracajmy uwagę na to, jaki produkt kupujemy.

Do czego sprawdzają się konkretne rodzaje ręczników?

Jeśli dużo podróżujemy i nie mamy zbyt wiele miejsca w plecaku, ręczniki zero twist, są stworzone dla nas. Dzięki temu, jak są wykonane, gdy je złożymy, będą zajmowały mniej miejsca niż zwykły ręcznik. Niestety, z początku jak zakupimy taki ręcznik, musimy się liczyć, że w praniu będą zostawały jego małe kawałki. Jest to przejściowe i po kilku praniach przestanie być to widoczne. Warto jest jeszcze podkreślić, że ręczniki zero twist (w porównaniu do innych ręczników), szybciej się zużywają.

Jeśli jednak nasz ręcznik ma służyć także jako część wystroju wnętrze, to dużo lepiej sprawdzi się tu taki wykonany z tkaniny bambusowej. Dzięki materiałowi, z jakiego jest wykonany, przypomina on jedwab, dzięki czemu, bardzo dobrze prezentuje się w łazienkach. Do jego sporych zalet należy to, że pomimo tego, jak się prezentuje, nie jest on bardzo drogi. Zakupienie takiego ręcznika, pozwoli nam na wprowadzenie elegancji do naszej łazienki w rozsądnej cenie. Dla wielu osób ważnym faktem na temat tego rodzaju ręcznika może być to, że jest on w 100% ekologiczny.

Jakie są typy ręczników?

Poza samym materiałem, o ręczniku decyduje też jego wykonanie i to, jaki jest on w dotyku. Dlatego ważne jest, żeby zanim kupimy ręcznik zdecydować się, czy wolimy miękki i delikatny, czy może jednak twardszy i szorstki. Delikatniejsze ręczniki nie są w żadnym wypadku lepsze od szorstkich. Szorstkie są zazwyczaj wytrzymalsze, a skóra po użytkowaniu twardszego ręcznika może stać się gładsza. Więc może tracimy lekko na komforcie, ale zyskujemy na czymś innym.

Poza tym trzeba jeszcze zdecydować między jednokolorowym a wielokolorowym ręcznikiem. Choć komuś może wydawać się to głupie, to decyzja ta jest ważna, ze względu na wystrój łazienki, do której biały ręcznik mógłby nie pasować.