Pokój dzienny to wnętrze, które spełnia kilka bardzo istotnych funkcji. Z jednej strony stanowi on wizytówkę domu, z drugiej natomiast jest miejscem, w którym odbywa się weekendowy odpoczynek w gronie domowników. W związku z tym lampa sufitowa powinna być uzupełnieniem aranżacji oraz współtworzyć z nią harmonijną całość, jak również być źródłem światła, które umożliwi przeczytanie ulubionej książki, czy też zjedzenie wspólnego posiłku.

Żyrandole kryształowe i nie tylko – jakie jest najlepsze oświetlenie do salonu?

Możliwości jest mnóstwo. Współczesne oświetlenie to nie tylko urządzenie, które ma zadanie pełnić wyłącznie jedną funkcję – dawać światło.  Niektóre Żyrandole kryształowe czy kinkiety mogą wręcz uchodzić za małe dzieło sztuki. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie dokładnie są stawiane wymagania wobec konkretnego modelu, który jesienią i zimą będzie dosłownie, jak i w przenośni rozjaśniać każdy dzień.

Lampy, w tym Żyrandole kryształowe, tworzą klimat pomieszczenia, dlatego otaczający żarówkę materiał, a także jego kolor będą bezpośrednio wpływać na atmosferę, jaka panuje we wnętrzu pokoju dziennego. Duże znaczenie ma styl, w jakim urządzony jest salon – opierając się na nim, należy wybrać oświetlenie, które będzie zgodne z jego charakterem.

Lampy do pokoju dziennego – na co warto postawić?

Najpopularniejszymi lampami do pokoju dziennego są:

  • Żyrandole kryształowe – to idealne propozycje do nowoczesnych domów i mieszkań, których właściciele cenią sobie dobry design. Oczywiście Żyrandole kryształowe to piękne detale, które wciąż stosuje się we wnętrzach. Tego typu dodatki doskonale wpiszą się przede wszystkim do stylu glamour.
  • Klasyczne lampy wiszące w intrygujących odsłonach – takie składające się z kilku elementów kompozycje to jeden z najgorętszych trendów w projektowaniu wnętrz w ostatnich latach. Moda na montowanie lamp sufitowych o różnym kształcie oraz różnej długości kabla może stać się niepowtarzalną tendencją dekoracyjną.
  • Nowoczesne projekty typu pająk – to bardzo popularny produkt, który świetnie sprawdzi się w przestrzeniach minimalistycznych, loftowych, a także industrialnych. Tego typu modele oświetleniowe pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, od razu podbijając serca użytkowników i architektów wnętrz na całym świecie. Lampa typu pająk jest wieloramiennym elementem, który składa się ze sztywnych odnóg lub kabli i żarówek. Jej części albo skierowane są do boków, albo zwisają swobodnie w dół, przypominając pająka.