pieluszki bambusowe

Niemowlęta są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju nieprzyjemności. Jeśli nie zadbamy o to, żeby dziecko miało wszystko idealnie przygotowane, to będziemy mogli zapomnieć o przespanych nocach, przez co lepiej po prostu dobrze się przygotować.

O czym nie można zapomnieć podczas dbania o skórę niemowlaka?

Jak możemy się spodziewać przewijanie noworodka na samym początku jego życia jest raczej czynnością, którą będziemy wykonywać regularnie. Jednak wielu rodziców podczas tego zabiegu zapomina o tym, że musimy brać tutaj pod uwagę aspekt pielęgnacyjny, podczas przewijania niemowlaka. Jeśli nie upewnijmy się, że wszystko będzie wykonywane z niesamowitą dokładnością, to skóra dziecka zacznie się zadrapywać, przez co dziecko będzie bardzo niezadowolone. W tym celu musimy zadbać między innymi o pieluszki bambusowe albo inne delikatne, ale to już zależy od skóry naszego dziecka. Nie możemy jednak pozwolić na to, żeby dziecko miała podrażnioną skórę, przez co lepiej po prostu wyposażyć się w droższe, ale jednak sprawdzone pieluszki bambusowe. Inną bardzo ważną kwestią są wszelkiego rodzaju kosmetyki do pupy dziecka. Możemy tutaj wymienić:

  • chusteczki nawilżane – najlepiej z jak najmniejszą ilością chemii, po to, żeby nie podrażnić skóry dziecka,
  • krem do pupy – w celu poprawienia jakości skóry dziecka,
  • krem, działający przeciwko wszelkiego rodzaju odparzeniom

Jeśli zadbamy o to wszystko, to potem jedyne o czym musimy pamiętać to o tym, żeby zachować delikatność podczas wszelkich wymian pieluszek itp. Nie ma co się śpieszyć, ponieważ możemy zrobić coś niedokładnie, przez co niemowlę będzie niezadowolone.

Pieluszki bambusowe czy inne – dlaczego warto wybrać akurat te konkretne?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo różne rodzaje pieluszek mają inne właściwości. Pieluszki bambusowe są jednymi z najlepszych opcji, jednak zarazem są one najdroższe. Inną opcją są jeszcze pieluszki z tetry lub flaneli, które pomimo tego, że są mniej delikatne, to jednak w większości wypadków nie będą problemem. Jeśli jednak nasze dziecko jest bardzo delikatne, to może się okazać, że pieluszki bambusowe są jedynym rozwiązaniem. Nie jest jednak tak, że pieluszki bambusowe są zawsze lepsze. Co prawda są one delikatniejsze i bardzo wytrzymałe zarazem, jednak czasem gramatura materiału nie odpowiada dziecku, przez co np. woli pieluszkę flanelową. Dlatego bardzo ważne jest, żeby, jeśli jest tatka możliwość, dać dziecku wybrać, który materiał najbardziej mu odpowiada.