pergola tarasowa

Pergola tarasowa to świetny dodatek do ogrodu pozwalający na dobrą organizację przestrzeni i nadanie charakteru. Przy jej pomocy można stworzyć doskonałe miejsce do spędzania czasu w gronie rodziny oaz najbliższych.

Jak wygląda pergola tarasowa?

Pergola tarasowa to gustowny dodatek do ogrodu, który może mieć otwierany dach, szklane ścianki oraz możliwość zamocowania rolet chroniących przed uciążliwym wiatrem czy deszczem. Właśnie w taki sposób można wydłużyć czas spędzany na wolnym powietrzu bez względu na pogodę. Na uwagę zasługuje także dodatek w postaci oświetlenia LED, które dzięki zdalnemu sterowaniu jest nie tylko energooszczędne, ale jednocześnie gwarantuje doskonały wygląd podwórka.

Pergola ogrodowa dostępna jest w różnej postaci. Możesz zdecydować się na niewielkie drewniane domki albo aluminiowe pawilony, które zapewniają prywatność i doskonale chronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Pergola powstaje przy pomocy rzędu słupów podporowych oraz zadaszenia. Produkty oferowane na rynku mają kształt łuku albo prostokąta. To dodatek, który jest używany jako zadaszenie tarasu, ale równie dobrze sprawdzi się na wolnej przestrzeni szczególnie narażonej na promienie słoneczne. Pergola tarasowa ułatwia stworzenie przytulnego kącika wypoczynkowego. Ważne, żeby miała taki sam kształt jak dom i pasowała do pozostałych dodatków występujących w ogrodzie. Otwierany dach jest szczególnie przydatny, gdyż zapewnia cień w upalne, letnie dni oraz pozwala ukryć się przed deszczem w jesienne wieczory, kiedy jest jeszcze na tyle ciepło, że można spędzać czas na łonie natury.

Jaką pergolę tarasową wybrać?

Na rynku dostępne są różne pergole tarasowe, ale modele aluminiowe zasługują na szczególną uwagę. Doskonale sprawdza się wodoszczelny dach. Materiał jest wytrzymały, a jego wygląd nie pogarsza się na skutek działania szkodliwych czynników atmosferycznych – nie szkodzą mu intensywne promienie słoneczne ani mróz czy opady śniegu. Dobrze jest wybrać także stal nierdzewną. Zewnętrzna warstwa zostaje posmarowana specjalną powłoką, która jeszcze lepiej chroni przed wilgocią, ciepłem i zapobiega postępującej korozji. Dostępne są też pergole drewniane, ale ich wybór wiąże się z koniecznością wykonywania regularnej konserwacji.