Ładne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jeśli właściwie je pielęgnujemy, bardzo długo mogą wyglądać młodo i zdrowo. Wystarczy jednak kilka zaniedbań, aby jako pierwsze świadczyły o wieku. W szczególności kobiety wykonujące wiele prac domowych powinny zadbać o to, aby ich dłonie prezentowały się zawsze nienagannie.

Rękawiczki – skuteczna ochrona przed chemią i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi

Skóra dłoni jest bardzo cienka i delikatna, dlatego łatwo ulega uszkodzeniu i przesuszeniu. Dzięki odpowiednim rękawiczkom można jednak zapobiegać przesuszeniu naskórka oraz oddziaływaniu różnych czynników. Kiedy tylko rozpoczyna się chłodniejsza jesień, warto mieć przy sobie parę lekkich rękawiczek. Najlepiej, jeśli wykonano je z materiału, który można prać, z uwagi na aspekty higieniczne. Cienkie rękawiczki skutecznie ochronią przed zimnem i suchym powietrzem, a jednocześnie dadzą komfort cieplny.

Również wykonując rozmaite prace domowe z wykorzystaniem chemii nie wolno zapominać o rękawiczkach ochronnych. W sklepach można znaleźć szeroki wybór jednorazowych rękawiczek, jak również takich wielokrotnego użytku. Należy je zakładać do sprzątania, mycia naczyń, szorowania, ale też prac ogrodniczych. Zawsze po zdjęciu rękawiczek ochronnych należy dokładnie umyć dłonie i posmarować je dobrym kremem nawilżająco-natłuszczającym. Wiele modeli rękawiczek pozostawia na dłoniach nieprzyjemny film, który sprawia wrażenie przesuszonej skóry.

Dobry krem nawilżający do rąk

Zaleca się, aby każdego dnia stosować krem do pielęgnacji skóry dłoni. Dzięki niemu, skóra jest odpowiednio nawilżona i odżywiona. Najlepiej smarować dłonie po co którymś myciu rąk, a w szczególności po zastosowaniu płynu dezynfekującego, który produkowany jest na bazie wysokoprocentowego alkoholu, ponieważ wyjątkowo wysusza on skórę.

Dobry krem do dłoni wcale nie musi być drogi – najważniejszy jest jego skład. Poleca się kremy z zawartością:

  • mocznika,
  • witamin A i E,

Wspaniale na skórę dłoni działa również mleko kozie, które można znaleźć w składzie niektórych kremów. Klientki drogerii i aptek często wybierają kremy do rąk producentów takich jak Dermika, Ziaja, Apis, Nivea, czy Neutrogena. W zależności od pory roku, można też wybierać kremy nieco bardziej tłuste, ponieważ doskonale chronią przed zimnem, a ono realnie wysusza skórę. Poleca się, aby po nałożeniu kremu na noc dłonie włożyć w cienkie bawełniane rękawiczki dla lepszego wchłaniania preparatu.

Peeling w walce z martwym naskórkiem

Jeśli skóra dłoni jest zrogowaciała i twarda, warto zastosować delikatny peeling, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka i pomoże w lepszym wchłanianiu preparatu takiego jak krem. W sklepach można znaleźć szeroki wybór peelingów dedykowanych właśnie dłoniom, ale taki kosmetyk można też bez trudu wykonać samodzielnie. Wystarczy cukier lub sól gruboziarnista i oliwa z oliwek lub mielona kawa w połączeniu z tłuszczem.